ЗДО №1 м.Сколе Сколівської міської ради
Стрийський район, Львівської області

Сторінка психолога

Основна мета роботи психолога в ЗДО – охорона психічного здоров’я дітей і учасників навчально-виховного процесу, створення умов для індивідуального розвитку особистості дитини, у процесі навчальної діяльності стимулювати пізнавальний, мовленнєвий та особистісний розвиток дітей.

Основні завдання:

• підвищення адаптивних можливостей дітей ранніх та молодших груп;
  • створення атмосфери співпраці між педагогами, дітьми та батьками;
  • створення умов для гармонійного розвитку дітей;
  • допомога дітям у кризових ситуаціях ( проблеми ВПО, малозабезпеченим та багатодітним родинам);
  • формування психологічної готовності дітей до навчання у школі;
  • створення умов для розвитку творчої дитини;
  • формування рівня комунікативних навичок.

Психологічна готовність дитини до школи включає в себе такі параметри психічного розвитку:

1. Інтелектуальна готовність – фізіологічна готовність мозку до навчання.
  2. Вольова готовність – здатність робити щось всупереч складнощам.
  3. Соціальна готовність – навички спілкування з іншими.
  4. Мотиваційна готовність – «навіщо мені школа?»
  5. Фізичне дозрівання – готовність тіла до навчання.

Кілька рекомендацій батькам із формування в дітей адекватної самооцінки.

• Не оберігайте дитину від повсякденних справ, не прагніть вирішувати за неї всі проблеми, але і не перевантажуйте її тим, що їй непосильне. Нехай дитина виконує доступні їй завдання і одержує задоволення від зробленого.
  • Не перехвалюйте дитину, але і не забувайте заохочувати, коли вона цього заслуговує.
  • Заохочуйте в дитині ініціативу.
  • Показуйте своїм прикладом адекватність ставлення до успіхів і невдач. Оцінюйте у голос свої можливості і результати справи.
  • Не порівнюйте дитини з іншими дітьми. Порівнюйте її із самою собою (тією, якою вона була вчора чи, можливо, буде завтра).